AUDİUS (AUDİO) COİN NEDİR?

29.04.2022
24
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
AUDİUS (AUDİO) COİN NEDİR?
oy

Audius Audio Coin Nedir Audius; sosyal medya özelliği olan, Blokzincir ile çalışan ve merkeziyetsiz müzik akışı hizmeti sunmaktır. SoundCloud ile Spotify gibi tanınmış olan girişimleri olan Audius, Ethereum tabanlı olarak işlem yapmaktadır Herhangi bir kullanıcı kişiye serbest olarak paylaşımlar yapmasını, para kazanmasını amaç olarak yapar.

Audius Audio Coin Nedir

Sanatçı kontrolünde ve sanatçı topluluğa ait müzik platformudur. Audius (AUDİO) coin nedir? Teknik açıdan, sanatçıların çalışmaları için merkezi olmayan ağ ile güvence altına alınmış değişmeyen tarihi belirli olan kayıtlarını üretmelerini sunan Blokzincirdir. Finansal yönden kripto projesi uygulamalarından Audius hayranlar, sanatçılar ile geliştiricileri topluluğuna ait, onlar tarafından organize edilir. 2021 yılı Ocak ayında 2.10 milyon kullanıcı, 2021 yılı Temmuz ayı 5.4 milyondan fazla kullanıcı olmuştur. Kullanıcı kişiler 2021 yılı Nisan 7.6 milyon parçayı dinlemiş oldu.

Audius Kurucusu

Bilgisayar programcısı olan Roniel Rumburg ile Forrest Browning ortaklık yaparak kurdu. Elektronik müzik hayranı Roniel Rumburg, Bitcoin ödeme işlemlerinde yapılacak işlemlerin çok hızlı olması için kurulan BlackSlash platformun çalışmalarında bulundu. Yapay zekâ ve blok zincir alanlarında çok tecrübeye sahip Rumburg kendi alanında bilgisayar programcısıdır. Bu platformun diğer kurucu ortağı Forrest Browning daha önceleri kurduğu StacksWare şirketi ünversite de proje olarak başlattı.

Audius Hedef Olarak

Audius, dinleyicileri doğrudan sanatçılarla buluşturup plak şirketlerini ve aracıları ortadan kaldırmak bu sayede aracıların almış oldukları paraları sanatçılara vermeyi hedef olarak gördü.

Audius Çalışma Yöntemi

Audius ağının çalışması 3 ayrı grup halinde olmaktadır. Sanatçılar, dinleyiciler ve node işleten kişiler olmaktadır. Audius Audio Coin Nedir Node işleten kişilerde kendi arasında ikiye ayrılır, keşif ve içerik nodelleri olarak. Bu nodellerden bazıları içeriklerin saklanması ve blok zincire ilave edilmesini sağlar. Diğer node’lerde sanatçılar ve dinleyicilerin buluşmasını sağlarlar. İçerik nodelarını işletmekte olan sanatçılar, diğer nodelara girmek durumunda kalmadan yapmış oldukları kendi müziklerini ara yüzlerinde saklarlar. İçeriklerini saklamış olan sanatçılar içerik şifreleme anahtarına sahip olurlar ve kontrol yetkileri kendi ellerinde olur.

Audius Neden Ön Plana Çıktı?

Audius’ girmede kripto bilgilerine ve Blokzincir bilgisi gerekmez. Audius diğerlerinden çok farklı olmaktadır. Çünkü her şeyin nasıl çalıştığı şekillenir hale getiren blokzincirdir. Sanatçılar ücret ödemeden parçalarını yükleme yapıp, dinleyiciler de onları ücret ödemeden dinlerler.

Audius Piyasa Değeri

Güncel piyasa değeri olarak Audius 16.186.900.030 TL. Maksimum arz olarak belirtilmeyip toplam arz olarak 1.066.859.974 TL’dir. Teknoloji şirketi olan Audius güvenli olmaktadır. Platform güvenli ve istikrarlı Blockchain teknolojisini kullanır.

  • Piyasa değeri: 10.47 milyar TL
  • Güncel Fiyat: 17.09 TL
  • Piyasaya Çıkışı: 24.09.1019
  • Maksimum Arz: 1.084.140.211
  • Dolaşımda Olan Arz: 614.562.658