Antalya Kurşunlu Şelalesi Transfer

25.11.2019
134
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Antalya Kurşunlu Şelalesi Transfer
oy

Antalya şehir merkezine 23 km uzaklıkta olan Kurşunlu Şelalesi, Isparta karayolundan 24.km sonra sola dönülerek 7 km civarında devam edildikten sonra ulaşılan şelaledir.Kurşunlu şelalesine dökülen su 18 metre yükseklikten akmakta ve bununla birlikte 7 adet küçük gölet ile birbirine bağlanmaktadır. yaklaşık olarak 2 km’lik bir kanyonun içinde kalmaktadır. antalya transfer Kurşunlu Şelalesi 1986 yılında yapılan düzenlemeler sonucunda park haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Toplam alan olarak piknik alanı ve şelale 33 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

Kurşunlu Şelalesi
Kurşunlu Şelale’si içerisindeki piknik alanıiçinde; çocuk oyun parkları, otopark, restoran, içme suyu, gezinti patikaları, hediyelik eşya dükkanları, kitapçılar, harita alabileceğiniz dükkanlar, organik kahvaltı yapmak istediğiniz mekanlar ve tuvaletler bulunmaktadır.   antalya transfer  Özel aracınız ile şehir merkezinden yaklaşık olarak 35 dk seyahat süresi vardır. Ayrıca Antalya şehir merkezinden den Antalya Belediyesi’ne ait her saat başı kalkan toplu taşıma araçları, otobüsler ve minibüsler bulunmaktadır. Antalya il sınırları içerisindedir. Zengin bitki topluluğu, sağlıklı orman dokusu, örneklerinin ilgi çekici kaya ve su formları ile bütünleşerek eşssiz bir doğal peyzaj özelliğini meydana getiren Kurşunlu Şelalesi’ne sahip olmasından dolayı 394 hektarlık alan 1991 yılında Tabiat Parkı olarak ayrılmıştır. Bu Tabiat Parkı günümüzde yerli yabancı binlerce turist tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biri olmuştur.Kızılçamın hakim olduğu bölümlerde yer yer küçük veya tek grup halinde defne, yabani zeytin, harnup, doğu çınarı, sakız ağacı, incir ağaçları ve söğüt bulunmaktadır. Su bitkilerinde ise su nanensi, su avizeleri, topalak, kamış, ve nilüferleri görmek de mümkündür.

Kurşunlu Şelalesi tıpkı bir masal diyarını anımsatmaktadır.Derin yemyeşil bir vadinin içindedir. Bütün çevresini bir yarım saatlik doğa yürüyüşü ile gezmek mümkündür. Suların içerisinde bir çok balık yaşamaktadır. antalya havalimanı transfer Yörede yaşayan yeşilbaş ördek, sakarmeke, boz ördek, saz tavuğu, ispinoz, karabatak, domuz tavşan, tilki, gibi başlıca bulunan yaban hayvanlarda Parkı’n faunasını oluşturmaktadır. Parkı ziyaret için en uygun dönem Nisan-Aralık ayları arasıdır. Ziyaretçiler günübirlik piknik ve doğada yürüyüşler için bir çok kez gelmişlerdir. Kurşunlu şelalesi belki sizlere Antalya çevresindeki diğer şelaleler kadar şaşırtıcı gelmeyebilir, fakat çevresindeki Orman Bakanlığı’nca düzenlenen piknik alanı ve doğal güzellikleri açısından ile yaya gezinti yolları, bitki zenginliği yönünden ziyaretçilerine akıllarında iz bırakarak Antalya’nın en ilginç yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Sıralamış olduğum bin bir çeşit bitki türlerinden de kaynaklanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Doğal sanatını mükemmel manzarası ile konuşturmuş, antalya vip transfer Antalya’ya yapacağınız ziyaretlerde uğramadan geçmeyeceğinizi tavsiye ettiğimiz, bu güzel yere ziyaretinizden sonra hayranlık duyacağınız, 200 yıllık su değirmeni ve bitki tünelini keşfederek akıllarınızda iz bırakacak her seferin de tekrar gelmek isteyecek olduğunuz Kurşunlu Şelalesi güler yüzlü halkı, doğası ve esnafı ile sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmektedirler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.