Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?

27.04.2021
26
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?
oy

Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır? Android işletim sistem doğrultusunda birden çok telefon bulunmaktadır. Genellikle sisteme de fazlasıyla güncelleme gelebiliyor. Bazen büyük işlem için bazense sadece küçük işler için gelen bu güncellemeyi oldukça kolay şekilde telefonumuza indirebiliyoruz.

Android Telefon Güncellemesini İndirme Adımları

Android işletim sistemi indirme adımlarını kullanarak kolaylıkla uygulamaların güncellemesini sağlayabilirsiniz.

İşletim sistemi adımlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Android telefonunuzun uygulamalar kısmına gelmelisiniz.
  • Buradan ise “Ayarlar” menüsünü seçmeli ardından cihaz hakkında bölümüne tıklamalısınız. Karşımızda beliren menüde ki “Yazılım Güncellemeleri” kısmına dokunuyoruz.
  • Güncelleme menüsü açıldığında karşınıza güncelleme bekleyen uygulamalar çıkacaktır. Buranın üzerine tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
  • Güncelleme işlemine tıkladıktan sonra, kablosuz ağ internetine bağlı konumda değilseniz, sistem indirmeye hücresel bağlantı olarak mı devam edip etmeyeceğinizi soracaktır.
  • Kablosuz bir ağa bağlanma durumunuz mevcutsa “Wi-Fi Ayarları” seçeneğinden bağlantıyı sağlayabilirsiniz. Başka bir zaman indirme işlemini gerçekleştirecekseniz daha sonra alanına tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer indirme işlemini başlatmak istiyorsanız indir alanını seçerek direkt olarak hücresel internet bağlantısı ile güncellemeleri başlatabilirsiniz.

Android güncellemesi bu maddeler doğrultusunda yapılabiliyor. Tabi bu durum telefon markalarına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, cihaz hakkında alanı sadece yalnızca olarak karşımıza çıkar. Değişen yalnızca başlıklardır. Anlatılan adımlar tüm android işletim sistemlerinde aynı sonuca ulaştıracaktır.

Android Güncelleme Kontrolü Nasıl Yapılmalıdır?

Android kullanıcıları arasında güncelleme olup olmadığını sorgulamak isteyen kişiler mevcuttur. Güncelleme olup olmadığını sorgulamak ise oldukça basittir.

Android işletim sistemlerine ait telefonların ayarlar kısmından güncelleme ile ilgili kontrol yapılıp bilgi edinilebilmektedir. Burada ki önemli kısım ise ayarlar kısmındaki adımın anlatılan güncelleme adımları ile aynı doğrultuda olmasıdır. Telefon güncelleme adımlarını kullanarak rahatlıkla kontrolü sağlayabilirsiniz.

Adımları izleyerek yaptığınız kontrol ile hangi uygulamanın güncelleme talep ettiğini görebilmektesiniz.

Yeni Gelen Güncelleme Ayarı Yapılabilir Mi?

Güncelleme menüsünden yeni gelen güncelleme ayarı yapmak mümkündür. Bu hususta kalıcı veya geçici ayarlar oluşturulabilmektedir.

İsteğiniz ile birlikte otomatik güncellemeyi açarak güncellemelerin direkt olarak başlamasını sağlayabilirsiniz. Eğer güncellemenin sizin dâhilinizde başlamasını talep ediyorsanız otomatik güncellemeniz kapalı konumda olmalıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.