Amerika Vizesi Nasıl Alınır? 2021

01.09.2021
44
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Amerika Vizesi Nasıl Alınır? 2021

Amerika Vizesi Nasıl Alınır? 2021 Amerika birleşik devletleri, 50 eyalet ve bir tane de federal bölgeden oluşur. ABD yerleşkesinde hayatını idame ettiren kişilere; Amerikalı ya da Amerikan denir.Büyük okyanuslara ve karayip adalarına sahip yerleşkesiyle oldukça zengin toprak zeminine sahiptir. Amerika Birleşik Devletlerinin kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776’dır. Bu devlet para birimi olarak Amerikan Dolarını(USD) kullanmaktadır. Resmi dilleri ingilizcedir. Amerika Birleşik Devletinin başkenti Washington D.C’dir. Nüfusu, 6.000.000 civarı arasındadır. Washington, idari işlemler için kurulan az sayıda başşehirden biridir. Bilinen en büyük ülkesi ise New York’tur.

Amerika Birleşik devletlerine vize alınır mı?

Amerika Birleşik Devletlerine seyehat etmek isteyen Türk vatandaşlarına vize zorunludur. Bordo (Umumi), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına konum fark etmeksizin Amerikan konsolosluğuna vize başvurusu yapılabilmektedir. ABD, kendi ülkesinde yabancı(göçmen) istememisinin yanında oturum izni sağlamamaktadır. Amerika Vizesi Nasıl Alınır? Bunun beraberinde Turistlik açıdan sadece gezilip, görülüp çıkış yapılmasını istemektedir. Bu sürede oldukça kısa tutulmaktadır.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

ABD’ye seyehat etmek isteyen vatandaşlar için seyehat sebebi ve kalınacak süre önceden belirlenmesi gerekir. Bunun sebebi ise, Amerika kalınacak göçmen sayısını ve işleyişi bu şekilde belirlemek istemesidir. Amerika birleşik devletlerine vize başvuru ücretleri konsolosluk ve vize danışmanlık ücreti toplamı kadardır. Örnek verilmesi gerekirse;

2021 Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

B/ Ziyaretçi Vizesi(İş, Turizm, Tıbbi Tedavi)

 

160 USD

 

90 USD

 

 

M/ Mesleki Öğrenci Vizesi

 

160 USD

 

90 USD

 

 

F/ Akademik Öğrenci Vizesi

 

160 USD

 

90 USD