Alışverişte En Dikkat Edilmesi Gereken Ürünler

16.07.2018
15
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Alışverişte En Dikkat Edilmesi Gereken Ürünler
oy

Alışveriş yapmak oldukça keyifli ve oldukça rahatlatıcıdır. Alışverişte En Dikkat Edilmesi Gereken Ürünler Bazen yorucu da olabilen alışveriş gereksinimleri karşılamak amacıyla yapılan, ancak masrafları da doğuran, bazen zarara sebebiyet veren bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir eylemdir. Zarar diyerek bahsedilen bozuk elektronik aletler, sağlıksız koşullarda üretilen besinler, zararlı olan kanserojen madde içeren oyuncaklar ve kıyafetlerdir. Alırken bu ürünlere dikkat edilmesi gerekir.

Alışverişte En Dikkat Edilmesi Gereken Ürünler

 Elektronik Alet Alışverişi:

 Bu aletler fiyat anlamında oldukça pahalı ürünlerdir. Bu nedenle alınacak ürünün güvenilir bir garantisi olması önem taşır. Garanti süresi genelde iki yıl olan ürünler daha uzun kullanılıyor ise garantisi belirli bir ücret karşılığında uzatılabilir.

 Beyaz Eşya Alışverişi:

Aynı şekilde beyaz eşyalarda da garantiye dikkat etmek çok yaralı olacaktır. Bu ürünler de bozulma ihtimali yüksek pahalı ürünlerdir.

 Gıda Alışverişi:

Gıda alışverişinde her ürün güvenilir olmaz. Gıda ürünlerinin tarihinin geçmesi, üretim koşullarının kötü olması veya içeriğinin iyi bilinmemesi sebebiyle alerji yaratabilmesi sağlık açısından kişiye büyük zararlar verebilir. Bu ürünleri almadan önce mutlaka son kullanma tarihleri incelenmeli, tehlike arz eden bir alerjik durum varsa içeriği incelenmeli, güvenilir bilindik markalar tercih edilmelidir.

 Oyuncak Alışverişi

Oyuncaklar çocukların keyifle zaman geçirdiği ürünlerdir, ancak bazen çok tehlikeli olabilir. Çocuk oyuncağı ağzına aldığı hatta bazen temas ettiği anda zararlı kimyasallara maruz kalabilir. Bazı oyuncaklarda kanserojen içeren maddeler boya ve koku amaçlı kullanılır. Bu ürünleri alırken Sağlık Bakanlığı onayı almış olmasına dikkat edilmelidir.

 Kıyafet Alışverişi:

Aynı şekilde kıyafetler de kanserojen madde içerebiliyor. Alışverişte En Dikkat Edilmesi Gereken Ürünler Bazı firmalar bunu ucuz yollu ürün elde etmek için kullanabiliyor. Polyester içeren bu ürünler yine sağlık açısından oldukça zararlı. Bazen üzerindeki desen boyası bile zararlı kimyasallar barındırmakta. Kıyafet alışverişinde de, özellikle çocuğa yapılacaksa, pamuk veya iyi bir kumaş kullanılıp kullanılmadığına bakmakta yarar var.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.