Aktif Eylemsellik Metodu Nedir

30.04.2018
13
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Aktif Eylemsellik Metodu Nedir
oy

İnsanlar hayatlarında farklı hedefler belirleyerek bunlara ulaşmayı ister. Hedeflerden ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak bunu uygulaması zorlaşabilir veya imkansız hale gelebildiğini düşünebilir. Aktif Eylemsellik Metodu Nedir Bu aşamada hedefleri için yaptığı çalışmalarının gerçek hayatta uygulamadaki zorluğuyla karşılaştığında büyük hayal kırıklığına uğrar. Hayallerine ulaşmak için çabalamaktan çok hayaller kurarak bu hayallerden git gide uzaklaştığını gördüğünde ruhsal bunalımlar içinde olabilir.

 Aktif Eylemsizlik Metodu Amacı Nedir.

Aktif eylemsizlik metodu temel anlamda hedef belirlemek veya sorunlarla boğuşmak yerine içinde bulunan durumun en iyi şekilde değerlendirilerek ilerlemeyi amaçlar. Bu sayede insanlar gelecek hedefleriyle ilgili karamsarlığa düşmeden yapabileceğinin en iyisini yaparak hayatına devam eder. Aktif Eylemsellik Metodu Nedir Yani geçmiş veya gelecek kaygılarından arınan bir insanın içinde bulunduğu sorunlara karşı pasif kalarak hayatına devam eder. Hayatını yaşarken sorunlarla uğraşmak yerine günlük hayatına mümkün olduğu kadar içinde bulunan durumu en iyi şekilde kullanmayı hedeflemektedir.

 Aktif Eylemsizlik Metodunun Uygulanabilirliği.

Günümüz toplumların farklı kültürel dogmalara uygun olmasa da yaşamın verimli hale gelerek insanların daha mutlu yaşamaları için aktif eylemsizlik metodu kullanılabilir. İnsanların gerçekten veya kafalarından uydurdukları sorunlarla uğraşması asıl yapması gerekenleri kısıtlar. Yaşam enerjisinin doğru hedefe yönelik olması sayesinde mutlu ve ne istediğini bilen insana dönüşmek hiç de zor değildir.

Aktif Eylemsellik Metodu Nedir

Giderek zorlaşan yaşam standartları kalabalık topluluklar içinde sadece günlük sorunlarla uğraşır hale getirmiş durumdadır. Kalabalık ve modern hayatın kültürel bunalımlara sürüklediği topluluklar karşılaştıkları küçük sorunlarla uğraşmak yerine mutluluğu aramaları gerekir. Aktif Eylemsellik Metodu Nedir Bunlar için her çeşit deneyimi karşılaşılacak sorunlardan korkmadan yapabilir halde olmak gerekir. Aksi halde sürekli hata yapmaktan korkan ve bu hatları sonucu çıkacak sorunlarla uğraşmaktan bıkmış insanlar haline gelmek kaçınılmazdır. Dolayısıyla yaşamın her evresinde sürekli denemekten korkmayarak ve gereksiz sorunlarla uğraşmayarak aktif eylemsizlik metodu uygulanabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.