ADA Coin nedir?

13.06.2021
61
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
ADA Coin nedir?
oy

ADA Coin nedir?  Ethereum’un kurucularından biri olan Charles Hoskinson, kripto para piyasasında son zamanlarda büyük bir ses getiren ve oldukça önemli coinlerden biri olan Cardano’yu (ADA) ortaya çıkardı. Cardano, yıllardır piyasanın alt sıralarında kalmıştı. Bu sıralamadan sıkılmış olacak ki geçtiğimiz aylarda büyük bir patlamaya yaşayarak yatırımcılarına gayet iyi kazanç sağlayarak onları memnun etti ve kendi rekorunu üst üste kırdı.

ADA Coin Arzı

Maksimum arzı 45 Milyar dolar olan Cardano’nun güncel dolaşımdaki arzı 32 Milyar dolardır. Şu anda 1.65 dolar seviyelerinde dolanan Cardano yatırımcılar ve traderlar tarafından oldukça seviliyor. Güncel kripto para sıralamasında 52 Milyar dolarlık piyasa değeriyle 3.sırada yerini almaktadır.

ADA Coin Yatırım Konusunda Güvenilir mi?

Aslında kripto para göndermek ve alım satım yapılması için kullanılmakta olan bir platformun yerel para birimi olan ADA Coin alan yatırımcılar Cardano’dan da aldıkları kadar paya sahip olurlar.Cardano kısaca, kripto para göndermek ve almak için kullanılan Cardano platformu tarafından oluşturulan yerel bir para birimidir. Yapılan projelerle her gün daha güçlenmeye başlanan Cardano’nun gelecekte öneme sahip olma ihtimali öngörülmektedir.

CARDANO NEDİR?

Cardano, kripto para gönderimleri ve alımları için kullanılan ADA kripto sistemine sahip olan platform olarak ortaya çıkmıştır. ADA Coin de bu platformun kendi token’idir. Cardano, ADA Coin nedir? Blockchain’in tam tersine yenilikçi yollarla kullanıcıların gizliliği için güvenlik, yönetim gibi konular hakkında her gün sistemi geliştirmeyi hedefleyen bir platformdur.

Ada Coin ve Geleceği

ADA’yı yönetecek olan temel katmanlar birer birer tamamlandıkça, akıllı sözleşmeleri, gelecekte yapılması planlanan ticari olayları destekleyecek dijital yasal anlaşmaların ele alınması için de bir katman oluşturulacaktır, yapılacak ticari gelişmeleri destekleyecek olan dijital yasal anlaşmaları da günden güne öne getirerek kullanıcıların güvenliği için daha da adım atılacaktır.

ADA COİN NEDİR?

Cardano (ADA) merkeziyetsiz bir platform olarak, benzersiz olarak programlanabilir değerli ticaretlerin güvenilir ve belirlenebilir şekilde yapılabilmesine olanak veren bir platformdur. ADA Coin nedir? Kurucusu Charles Hoskinson olan platform 2015 yılında geliştirilmeye başlandı. Piyasaya girmeden önce 2017 yılında yaklaşık 60 milyon dolar toplanarak desteklerle piyasaya sunuldu.

ADA Coin Kurucusu

Hoskinson, ayrıca ilk cümlede de belirttiğimiz gibi Ethereum’un kurucularından biridir. Cardano, bazı görüşlere göre araştırmaya ve felsefeye yaklaşımlı olarak geliştirilen ve bu konulara öncelik veren ilk blockchain olma özelliğini taşımaktadır. Cardano, çok iyi bir titizlikle toplanmış akademik olarak uzman olan bir ekip ile şu ana kadar yapılmış en gelişmiş akıllı sözleşme platformu geliştirmektedir.

ADA Coin Yatırım Tavsiyesi

Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Kullanıcılar kendi işlemlerinden kendileri sorumludurlar. ADA Coin nedir? Yazımıza göz attığınız için minnettarız.