8 verimli Ders Çalışma Yöntemi

23.10.2021
173
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
8 verimli Ders Çalışma Yöntemi
oy

1: Bir Amacınız Olsun: Kendinize inanın amaçlar davranışları başlatır ve sizi harekete geçirir ve başarmak bu davranışların etkisiyle olur. 8 verimli Ders Çalışma Yöntemi sizlerle…

8 verimli Ders Çalışma Teknikleri

2:Planla Yaşamayı Alışkanlık Haline Getirin: gece yatmadan önce günlük yapılacak listesi oluşturun ve o plana sadık kalın. günlük yapılacak listesine alıştıktan sonra haftalık liste oluşturun ve plana sadık kalın.

3:Çalışma Masanızı Düzgün Ve Temiz Tutun: telefonunuz sizden uzakta olsun sosyal medyaya 5dk bakıp çıkacağım diye elinize aldıktan sonra bırakmanız zor olur en azından o 5dk olur size 30dk yani temiz masa, sosyal medyadan uzak ve masada gereksiz şeyleri kaldırın.

4:Çalışma Süresi: Saatlerce ders çalışmayın 40dk ders 10dk dinlenme olarak bir plan yapabilirsiniz.

5:Odaklanmak: Sizin odak olmanızı zorlaştıran eşyalardan uzak durun pis masa, telefon, dağınık oda vb.

6:Tavsiye: Güzel fon müzikleri açıp yağmurda dinlenecek don müzikleri, ders çalışırken dinlenecek fon müzikleri gibi müzikleri açıp bir de yanınıza çay alıp çok keyifli bir şekilde kendinizi sıkmadan çalışabilirsiniz.

7:Uyku: Bence bu en önemlisi diyebilirim az dinlenmiş beyin size tam olarak odağını gücünü veremez. ona ihtiyacı olan uykuyu, enerjiyi verin ve verimli kullanın.

8:Yemek: Ağır yemeklerden yağlı yemeklerden uzak durun. çok fazla yemek yerseniz eğer üstünüzde bir ağırlık oluşuyor ve üşengeçlik aman yarın çalışırım kafasında oluyorsunuz abur cubur yerine çay, meyve. salatalık gibi sağlıklı yiyecekler yiyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.