2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi PDF JPG DOC İndir

29.12.2021
1.207
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi PDF JPG DOC İndir

2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi PDF JPG DOC İndir ; Değerli dostlar ikinci el cep telefonu almak aslında risklidir çünkü, bu cep telefonu daha önce bir suça karışmış olabilir, daha önce çeşitli işlerde kullanılmış olabilir. Telefonunuzun IMEI kodu belki farklı bir olaya karışmış olabilir, o yüzden cep telefonu alırken ikinci el cep telefonunda en önemli detay aldığınız kişiden satın aldığınıza dair onaylı bir kağıt imzalatmaktır.

2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi

Bu imzalattığınız kağıt kesinlikle ilerde başımıza gelebilecek herhangi bir davada delil niteliğinde ikinci el aldığınıza dair bir kanıt niteliğindedir, İkinci el cep telefonu alırken bir de parayı kesinlikle elden vermeyin parayı cep telefonu satın aldığınız kişinin IBAN, Banka hesabına atın. Aldığımız kişinin hesabına attınız paranın açıklamasına imei kodunu, telefonun modelini, bu telefonu şu bedelle satın aldığınıza dair not düşerek kendinizi ikinci bir güvenceye alabilirsiniz. 2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi sizlere sunuyoruz.

İNDİRME LİNKİ

2.El Telefon Satış Sözleşmesi

İkinci el cep telefonlarındaki en önemli detaylardan bir tanesi de daha önce tamir görüp görmediği, orijinal ekran takılıp takılmadı, cep telefonunuzla ilgili bir işlem yapılıp yapılmadığıdır, bu gibi detaylar telefonunuzun ilerde oluşabilecek arızalarına bir nevi önlem olarak önceki işlemleri sorgulayıp ya da yetkili servislerde sorgulama yapabilirsiniz.

İkinci El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi

Eğer daha önce tamir yapılmadığına eminseniz beğendiğiniz telefon alınabilir. Dediğimiz gibi aşağıda açıklamada bırakmış olduğumuz ikinci el cep telefonu satış sözleşmesi ni indirerek yazıcınızla yazdırın 2 Nüsha şeklinde düzenleyin, bir nüshası sizin olsun Bir diğer örneğide satın aldığınız kişinin cep telefonuna WhatsApp‘tan iletin ve çıktısını alarak kişiye elden verin. Bu WhatsApp‘ta ki konuşmaları da kaydedin, daha önce yapmış olduğunuz Letgo olur ya da diğer pazar yerlerindeki pazarlık konuşmalarınızda ekran görüntüsü aldığın zaman bu bile sizin ilerde telefonla ilgili başınıza gelebilecek bir durumda güvenceniz  olacaktır. Telefonu satın aldığınız zaman kimlik bilgisini almayı unutmayın, kimlik fotokopisini alabilirsiniz. üzerine not olarak şu cep telefonunu satın aldığım için bu kimlik bilgilerini alıyorum gibi bir not düşerek muhafaza edin, satış sözleşmesi, daha önce konuşmalarınız, IBAN dekontu gibi evrakları birbirine zımbalayarak arşivleyebilirsiniz.

İkinci El Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilir.

Bir de ikinci el cep telefonu alırken pil performansı, ekranın orijinal olup olmadığı, eğer üzerinde bir ekran jelatini varsa bunu mutlaka sökün bir Çizik varsa bu jiletin bunu kapatabilir ekrandaki çizikleri algılamaya bilirsiniz, onun için cep telefonun eğer İPhone ise batarya pil yüzdesine dikkat edin. Android de pil bölgesindeki amper durumuna bir bakın. Genel olarak cep telefonlarındaki şebeke problemlerini test edebilirsiniz kaç diş çekiyor gibi ya da bir telefonla bir arkadaşız arayarak sesin iyi gidip gitmediğini telefonun çekip çekmediğine de dikkat etmenizi tavsiye ederim hayırlı ticaretler diliyorum.

Niçin ikinci el telefon satış sözleşmesi almalısınız?

  • Satın aldığınız cep telefonu illegal kullanılmış olma itimali
  • Yasal bir sıkıntı yaşarsanız aldığınız kişiyi kolluk kuvvetleri rahat hızlı tespit edebilir.
  • Sattığınız cep telefonu satın alan şahıs illegal bir olay için kullanırsa satış tarihinden sonra sizi ilgilendirmediğini yazılı olarak kanıtlayabilirsiniz.
  • Aldığınız yada sattığınız cep telefon garantisi, sorunları yada bir kusuru ile ilgili bir olay söz konusu olur ise elinizde yazılı bir belge ile şikâyetçi olabilirsiniz.
  • Kendinizi alım satım süresinde ve sonrasında koruma alabilirsiniz.

İkinci el telefon satış sözleşmesi doldurmadan lütfen telefon ticareti yapmayınız. Ucuz yada kelepir söylemi ile karşınıza çıkan her ürünün bir arızası yada sorunu olabilir. İkinci elde olsa telefon almak ve satmak artık yüksek maliyetli bir durum en düşük İphone Yada Android telefon fiyatları 5000₺ 7000₺ fiyatlarla listelenmektedir. Verdiğiniz patayı çöpe atmak istemiyorsanız lütfen alım satım esnasında yukarıda tarif ettiklerimize dikkat edin. 2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi sizi birçok sorundan koruyacaktır. Yazımızı sevdiklerinizle zarar görmesini istemediğiniz kişilerle paylaşın.

2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi PDF JPG DOC İndir

2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi PDF JPG DOC İndir